Baterie łazienkowe

Baterie łazienkowe – aranżacja nowoczesnej łazienki

laz3

Baterie łazienkowe – to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia domu. Często mówi się, że łazienka jest wizytówką domu. Dlatego wybór baterii łazienkowych jest  jednym  z najważniejszych zadań, z jakimi się musimy zmierzyć przy kompletowaniu wyposażenia domu. Wybrane przez nas modele baterii wannowych, umywalkowych czy prysznicowych, powinny gwarantować bezawaryjne działanie przy intensywnym użytkowaniu. Oprócz tego powinny być estetyczne oraz odpowiadać naszym preferencjom.

Zdecydowanie się na konkretną baterię łazienkową jest często bardzo trudne, bo jest ich wiele do wyboru. Są baterie klasyczne, nowoczesne lub w stylu retro, z termostatem lub bez, z mieszaczem. Jedne mogą być montowane na ścianie inne podtynkowo lub bezpośrednio na urządzeniu w łazience.

laz4

Większość baterii jest pokryta srebrną powłoką chromową, ale kolory bywają różne. Oprócz chromu najczęściej można znaleźć baterie satynowe, w starym złocie oraz białe. Na jakość baterii duży wpływ ma jakość powłoki. Wybór dobrej, markowej baterii wiąże się zazwyczaj z gwarancją producenta i zapewnia dobrą jakość użytych materiałów.

Ostatni krzyk mody w łazience to baterie ukryte w ścianie, które stosuje się do umywalek, wanien i natrysków.  Baterie łazienkowe podtynkowe wymagają wykucia w murowanej ścianie bruzd, w których będą ukryte wszystkie elementy i rury. Dlatego montaż takich baterii ma sens wtedy, gdy urządzamy łazienkę od nowa lub gdy ją remontujemy. Widoczne części są oferowane w rozmaitych kształtach i wzorach. Jeśli więc znudzi się nam wygląd kranu, wystarczy wymienić tylko ten element.

Czy chcesz czerpać niezapomnianą przyjemność z prysznica? Wybierz naścienny mikser wannowo-prysznicowy. Nad umywalką warto zamontować automatyczną baterię umywalkową, miksującą ciepłą i zimną wodę. Bezdotykowa obsługa gwarantuje wysoki komfort użycia i znaczną oszczędność kosztów związanych z zużyciem wody.

Scroll To Top