Baterie łazienkowe

Baterie łazienkowe – jakie wybrać?

laz1

Baterie łazienkowe powinny być przede wszystkim łatwe  i wygodne w użyciu. Muszą one pasować do umywalki w kwestii stylu, wielkości oraz wysokości. W przypadku kupna baterii ściennej  należy zamontować ją na wysokości minimum 30 cm nad górną krawędzią umywalki. Dobrze wybrana bateria musi być nie tylko ładna, ale i funkcjonalna. Jej wybór jest uzależniony od tego gdzie ma zostać zamontowana itd. Najlepiej jest, gdy odległość pomiędzy wlewką i dnem umywalki jest większa niż 15 cm. Jeśli posiadamy dużą umywalkę najlepiej sprawdzą się baterie z wysokim korpusem. Pozwoli to na swobodne nalanie wody do wiaderka czy wazonu itd. W chwili obecnej na rynku najbardziej popularne są baterie montowane na umywalkach.

Dobra bateria łazienkowa posiadać musi ceramiczną głowicę oraz perlator, który napowietrza wodę, co sprawia, iż zużywa się jej mniej (nawet o 60%). Jeśli bateria została wykonana z gładkiej powierzchni łatwiej będzie ją utrzymać w czystości. W celu zmniejszenia zużycia wody warto zainwestować w baterie z regulacją przepływu wody, najlepiej dwupoziomową. Istotną kwestią jest również wybór pomiędzy  tradycyjną baterią z kurkami lub mieszaczem wody. Zwykle obecność mieszacza zmniejsza zużycie wody o ok. 30%.

laz2

Jeśli chodzi o wygląd –  najczęściej spotykane są baterie chromowane. Ładnie wyglądają i pasują do każdej łazienki. Na rynku pojawiają się jednak także nowości np. baterie w kolorze czarnym i białym. Odważniejsi klienci sięgnąć mogą również po bardziej nietypowe kształty i barwy.

Scroll To Top