Baterie łazienkowe

Baterie łazienkowe ładne, wygodne i oszczędne

laz6

Łazienka jest takim pomieszczeniem, w którym wygoda użytkowania jest równie istotna, co design. Niekiedy nawet warto zrezygnować z idealnego dla nas wzornictwa baterii łazienkowych, a zwrócić uwagę na parametry praktyczne ich codziennej eksploatacji.

Komfort korzystania

Baterie łazienkowe różnią się stylem, sposobem montażu oraz zastosowanymi technologami i na rynku mamy obecnie bardzo szeroki ich wybór. Jednym z elementów, na który zwraca się uwagę jest metoda montażu. Dostępne są więc baterie stojące i montowane w ścianie. Przy podejmowaniu decyzji, trzeba pamiętać, że sposób poprowadzenia instalacji wodnej może determinować określony wybór lub będzie wymagać odpowiedniego przystosowania.

Jednym z ważnych kryteriów selekcji jest zdecydowanie się na baterię tradycyjną z kurkami lub też jednouchwytową z mieszaczem wody. Warto pamiętać, że mieszacz zmniejsza zużycie wody i to o 30%, z kolei bateria tradycyjna często wyróżnia się walorami estetycznymi.

laz7

Niezwykle istotny jest również rozmiar i baterie łazienkowe muszą być proporcjonalnie dopasowane do umywalki. To nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim funkcjonalności. Jeżeli decydujemy się na dużą umywalkę, to bateria powinna mieć długą wylewkę i wysoki korpus. W przypadku małej umywalki optymalna będzie bateria z niską i z krótką wylewką. Należy jedynie zwrócić uwagę na to, aby odległość od końcówki wylewki do dna umywalki nie była mniejsza niż 15 cm.

Oszczędności

Ładny design i komfort użytkowania to jedno, ale dla wielu z nas niezwykle istotne są też oszczędności. Wodę można, a nawet powinno się oszczędzać. W nowoczesnych bateriach łazienkowych zastosowane są pewne funkcje, dzięki którym jest to wykonalne. Na pewno niezbędny jest perlator, czyli małe sitko napowietrzające wodę, zamontowane na końcu wylewki. Strumień wody sprawia wrażenie intensywnego, a w rzeczywistości wypływa mało wody z baterii. Daje to oszczędności rzędu 60%.

Warto także zwrócić uwagę na możliwość regulacji przepływu wody oraz blokadę wypływu gorącej wody. Jeżeli chcemy być oszczędni, to wybierajmy baterie łazienkowe właśnie z takimi nowoczesnymi systemami.

Scroll To Top