Baterie łazienkowe

Baterie łazienkowe – o czym pamiętać przy ich wyborze?

Urządzanie łazienki nie ogranicza się do materiałów wykończeniowych ścian i podłóg oraz dużych sprzętów, jak wanna i umywalka. Niezwykle istotnym elementem wyposażenia jest także armatura łazienkowa, o której z reguły myśli się na samym końcu, co może okazać się błędem. Dobrze dobrana bateria łazienkowa nie tylko będzie wzbogacać estetykę pomieszczenia, ale również spełniać walory użytkowe. O czym należy pamiętać przy jej wyborze?

Nie kupuj jedynie oczami i kieszenią

Wiele osób myśli, że baterie łazienkowe powinny ładnie się prezentować i być w miarę tanie. Owszem, wygląd ma znaczenie, jednak piękny design nie może przesłaniać najważniejszych parametrów. Cena jest również ważna dla wielu osób, ale warto pamiętać, że zbyt tania bateria nie będzie gwarantować wysokiej jakości, co przełoży się na długość użytkowania. Trzeba się liczyć z możliwymi usterkami i szybszą wymianą na nową baterię.

laz5

Jeżeli decydujemy się na oryginalnie wyglądające baterie łazienkowe, to zwróćmy uwagę na modele z obłymi kształtami i ramieniem kranu ustawionym delikatnie pod kątem w dół, co ułatwia spływanie kroplom wody. Ostre i kwadratowe zakończenia mogą prezentować się ciekawie, ale niezwykle trudno utrzymać je w czystości.  Na pewno piękna jest armatura retro z oddzielnymi i stylizowanymi kurkami, ale problemem wydaje się ich funkcjonalność. Ponadto trudno o oszczędności, ponieważ taka bateria zużywa kilka razy więcej wody w porównaniu do baterii jednouchwytowej.

Zwróć uwagę na funkcjonalność

Baterie łazienkowe są dość często eksploatowane w ciągu dnia, dlatego kluczowa będzie wygoda użytkowania. Armatura nieodpowiednio dopasowana do umywalki nie tylko nieestetycznie wygląda, ale przede wszystkim jest niepraktyczna. Bateria zbyt wysoka lub mająca za długą wylewkę w stosunku do rozmiarów umywalki skutkuje rozpryskiwaniem się wody po całej łazience, z kolei mała bateria wygląda dziwnie przy wielkiej umywalce. Zbyt krótka wylewka prowadzi strumień wody na ścianki umywalki i to również jest bardzo uciążliwe.

Jak widać, w wyposażeniu łazienki liczą się detale i warto o tym pamiętać, kiedy decydujemy się na określoną baterię łazienkową.

Scroll To Top